T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Haz

Lise hayatının sonuna geldiğiniz bu son dakikalarda iyi bir öğrenci olma sınavınız bitiyor! Vakit, akademik hayatınızda ilerlerken aynı zamanda iyi bir insan olmayı da deneyimleme vakti...

Bundan sonrasında her biriniz hayalini kurduğunuz bir hayatı yaşayın. Yaşarken daima hatırlayın: Hayatın sadece kendinizden ibaret olmadığını, ülkemizin geleceği için herkese bir görev düştüğünü, sevgiyi büyütmek, saygıyı yüceltmek gerektiğini... Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de dediği gibi: ‘‘Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi, beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye , bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.’’

 Ankara Güzel Sanatlar Lisesinin 2024 mezunları,

Sizlere ‘’güle güle’’ derken, bundan sonraki hayatınızda sağlık, başarı ve mutluluklarınızın daim olmasını dilerim. 

Okul Müdürü 

Boran ERGÜÇ

 

Haz

2023-1-DE02-K121-VET-000120356 numaralı “Eğitimde iyi örnekler”jobshadowing projesi 03-07 Haziran tarihleri arasında Almanya’dan gelen 3 öğrenci 1 öğretmenin katılımıyla,İngilizce öğretmenimiz Sude Güngör’ün koordinatörlüğüyle okulumuzda gerçekleştirilmiştir.Proje süresince okulumuzdaki müzik, resim ve tiyatro bölümü ile bilgi alış verişi yapılmıştır. 

Haz

May

 Ankara Güzel Sanatlar Lisesi Atölye Sanat Çalıştayımızın 3. gerçekleştirdik. 

May

 

Okulumuzun koordinatörlüğünde yürütülen “communication through art” projemizin ortak şarkısı “I wish” tüm ortak ülke öğrencileri ile birlikte yazılıp, okulumuz öğrencileri Yapmur Akçayır, Şura Özsoy ve Nehir Akgün tarafından seslendirilerek klibi çekilmiştir.

May

Il Milli Eğitim Müdürlüğü  18-24 Mayıs 2024 Müzeler Haftası kutlamaları kapsamında ''Gelecek Nesillerin Gözünden Müze" konulu Resim Sergisine ,  Görsel Sanatlar Zümre Başkanımız İlknur YILDIZ  ve Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Leyla KARADAYI,  Fethiye YÜKSEK,  Selçuk ASLAN, Selma Barçın GÜMÜŞ liderliğinde öğrencilerimiz Meryen Kevser KARADAŞ,  Lina Qasim Abed Al-saedi , Nazlı Uğur GÜVEN,  Yonca ÖZ,Kıymet ALACAOĞLU Muhammed GENÇ'in eserleri ile katılım sağlanmıştır. 20 Mayıs 2024 tatihinde açılışa .........ve Okul Müdürümüz Boran ERGÜÇ katılmıştır.  Sergi aynı mekanda 3 gün süre ile izleyicilere açık olacaktır. Emeği geçen tüm ögrencileri ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Fotoğrafçılık kulübü etkinlikleri kapsamında “Toplumda Farkındalık Yaratan Kişiler” konulu poster çalışmaları Birgül Yalçınkaya rehberliğinde 12 resim sınıfı öğrencimiz Gökay Güllükaya tarafından  hazırlanmıştır.

May

Görsel Sanatlar Öğretmeni Selçuk ASLAN 'ın 9 sınıf öğrencileri ile  desen grubu tükenmez kalemle desen çalışmaları sergisimiz. 

May

10 Tiyatro Sınıfı öğrencilerimizin hazırladıkları Küçük Prens adlı sene sonu oyunumuz Deniz Yılmaz ve Alper Ulusoy yönetiminde  okulumuzda çok başarılı bir şekilde sahnelenmiştir. Tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

May

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı , Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamındaki AGSL  Gençlik Festivalı G"örsel Sanatlar Öğretmeni Bir2gül Yalçınkaya rehberliğinde Resim bölümü öğrencilerimiz tarafından düzenlendi.  Katılımcılar tarafından çok beğenildi. 

May

Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Türev Berki 13 Mayıs Pazartesi günü okulumuz Piyano Zümresinin organize ettiği ve okulumuz konser salonunda gerçekleşen Konferans-Resitalı ile öğrencilerimiz ile buluştu. 1198'den bu yana, uluslararası arenada büyük prestiji olan Steinway Sanatçısı unvanına sahip olan Berki , İtalyan Besteci Donenico Scarlatti'den 3 Sonat, Prof. Dr. Ertuğrul Bayraktar'ın Türk Müziği Makamlarından esilnlediği 5 Prelüdü ( İlk Seslendilişi) ve Mızıka-i Hümayun Şeflerinden Gusieppe Donizetti'ye ait Mecidiye Marşinin kendisine ait Fa Minör düzenlemesi ile öğrencilerimize unutulmaz bir Konferans- Resital sundu. Okul Müdürümüz Boran Ergüç ve Okul Aile Birliği üyemiz Ressam Sera Uzel'in hediye takdimi ardından öğrencilerimizin sorularını cevaplandıran Sayın Türev Berki'ye ve Piyano Zümre Başkanımız sayın Müge Özgün'e okulumuzun müzik eğitimine katkıları için teşekkür ederiz. 

May

9- Resim sınıfı öğrencilerimizin sanat etkinliği dersi, Öncü Türk kadınlarımız konulu Karakalem ve sulu boya çalışmalarımızdır.

May

Ankara Güzel Sanatlar liseleri türkü etkinliği Necmettin Erbakan kongre salonunda yapıldı. 

May

11 Resim sınıfı B grubu üç boyutlu ders aleminyum  kabartma sergisi Öğretmenleri Songül BİBER  rehberliğinde sergilenmiştir.